w parafii pw. NMP Matki Kościoła w Bełchatowie
poniedziałek, 14 lipca 2008
To już jest koniec:(
Z dniem dzisiejszym tj. 14.07.2008 r. strona Liturgicznej Służby Ołtarza zostaje zamknięta. Informacje, które znajdują się będą dalej dostępne, lecz nie będzie nic już na niej aktualizowane. Mam nadzieje, że stronka kiedyś ruszy. Króluj Nam Chryste!
11:46, belchatow.scj.mi , Aktualności
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 01 maja 2008
Maj-miesiąc Maryji!

Rozpoczął się już kolejny miesiąc, w którym szczególnie wołamy do Maryji, Matki Boga. Nabożeństwa w kościele czy przy pobliskich kapliczkach rozpoczęte. Od dzisiaj przez kolejne 30 dni będziemy wychwalać śpiewem i modlitwami Niepokalaną. Dzisiaj 1 maja wspominamy święto św. Józefa ziemskiego ojca Jezusa. Skromy w swojej pracy cieśla, oddany ojciec, opiekun Przenajświętszej Panny oraz bardzo dobry wzór do naśladowania. Niedługo bo już 3 maja będziemy obchodzić Uroczystość NMP Królowej Polski. W tym dniu w naszym kościele będzie odprawiona Msza święta o godzinie 12.30, której przewodniczyć będzie Jego Ekscelencja ksiądz biskup Ireneusz Pękalski. Od godziny 12.00 będą jak co roku składane kwiaty przy tablicy z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja.

22:51, belchatow.scj.mi , Aktualności
Link Dodaj komentarz »
środa, 02 kwietnia 2008
3 rocznica śmierci Największego Rodaka
Dzisiaj o godzinie 21.37 upłynie dokładnie 3 lata po śmierci Jana Pawła II. Na pewno w tym dniu nie możemy się smucić. Powinniśmy się radować, w końcu Piotr naszych czasów jest w niebie. Dla niejednych osób papież to wzór i autorytet. Przez wszystkie lata swego pontyfikatu następca św. Piotra próbował zapełnić Kościół ludźmi młodymi. Udało mu się to. Wypowiedział piękne słowa, które na pewno budują " Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali". Tymi słowami ukazał, że chrześcijaństwo powinno być nieustanną wędrówką, nieustannym dążeniem do świętości. Zawsze mówił o miłości Boga do człowieka. Był Papieżem Miłosierdzia. Nawet w ostatnich dniach swego ziemskiego życia, potrafił swoim jakże prostym życiem, dać przepiękne świadectwo o Jezusie Zmartwychwstałym. Wiem na pewno, że każdy z nas znał Jana Pawła II. Jeśli nie osobiście, to poprzez modlitwę. Niech naszą intencją dzisiejszego dnia będzie o rychłe wyniesienie na ołtarze Największego Rodaka Jana Pawła II. Dzisiaj w naszym kościele o godz. 18.00 będzie odprawiona Msza Święta, a bezpośrednio po niej młodzież z IV liceum ogólnokształcącego w Bełchatowie wystawi przedstawienie poświęcone pamięci Papieża Polaka . Serdecznie zapraszamy!


12:15, belchatow.scj.mi , Aktualności
Link Dodaj komentarz »
środa, 26 marca 2008
Prawdziwie Zmartwychswtał!!!

Na ostatnich rekolekcjach, w których uczestniczyłem pewien ksiądz powiedział: "Gdybyś był prowadzącym jakiś teleturniej i nie chciałbyś żeby osoba, która teraz odpowiada wygrała, zadaj jej pytanie z religii. Na pewno polegnie. A mówi się, że w Polsce jest ok. 94% osób ochrzczonych." Jak możemy przeżywać dobrze i radośnie święta jak nic o nich nie wiemy. Są to najważniejsze momenty w życiu chrześcijanina. Święte Triduum Paschalne, najważniejsze trzy dni w całym wszechświecie. W Wielki Czwartek Jezus ustanawia najważniejsze sakramenty Eucharystię i Kapłaństwo, zaś w Wielki Piątek umiera za nas, za nasze grzechy, za to wszystko czym go obraziliśmy i obrażamy. Cała Wielka Sobota jest czasem adoracji, jest czasem oczekiwania na Zmartwychwstanie. Pan Prawdziwie Zmartwychwstał!!! Powinniśmy wykrzykiwać, że jego już nie ma w grobie, a często tak jest, że te wszystkie przygotowania zajmują nam cały czas i pochłaniają całą energię. Dlatego w dzień tak ważny mówimy o zmęczeniu i bolących kościach zamiast się cieszyć i radować. Zatrzymajmy się na chwilę i zastanówmy się czy dobrze przeżyliśmy te święta? Czy dostrzegliśmy w tym całym zamieszaniu powstałego z martwych Jezusa Chrystusa?

18:42, belchatow.scj.mi , Aktualności
Link Dodaj komentarz »
środa, 19 marca 2008
Informacja dla LSO

W dniu 20.03.2008 r. o godzinie 8.30 jest organizowany wyjazd do Katedry do Łodzi. Jak co roku w Wielki Czwartek będzie Msza Święta, której przewodniczyć będą biskupi naszej diecezji. Biskupi pobłogosławią oleje, które zabierzemy do naszych parafii. Będą one używane do namaszczenia chorych, chrztu, bierzmowania oraz sakramentu kapłaństwa. Bezpośrednio po zakończeniu mszy powrót do domu. O godzinie 16.30 zbiórka omawiająca Liturgię Wielkiego Czwartku.

23:28, belchatow.scj.mi , Aktualności
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 18 marca 2008
Rekolekcje Wielkopostne

W dniach 14 - 16 marca 2008 r. w Wyższym Seminarium Duchownym Księży Najświętszego Serca Jezusowego, odbyły się rekolekcje dla młodzieży z gimnazjum i liceum. Tym razem z naszej parafii pojechały "aż" dwie osoby Kamil Tusiński oraz Grzegorz Dębicki. Poprowadził je ks. Jacek Szczygieł magister kleryków. Tematem głównym rekolekcji były takie same słowa jak pierwsza Encyklika wydana przez Ojca Świętego Benedykta XVI "Deus caritas est", czyli Bóg jest miłością. Ks. Jacek zagłębił się w temat seksualności(czystości) tak naruszany w dzisiejszych czasach oraz temat powołania. Nie zabrakło także wyciszenia i modlitwy. Przyjechało ok. 60 osób. Rekolekcje te były po to aby się dobrze przygotować do Triduum Paschalnego: Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Aby jeszcze lepiej do tego się przygotować przez kleryków i młodzież było wystawione Misterium Męki Pańskiej.

21:37, belchatow.scj.mi , Aktualności
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 17 marca 2008
Niedziela Palmowa

Ta niedziela jest bradzo tłumnie ochodzona w calej Polsce. Tradycją już jest aby do kościoła przychodzić z palemkami. Jest to symbol odradzającego się życia. To święto nawiązuje do wjazdu do Jerozolimy na osiołku Pana Jezusa. Ok. 2000 lat temu ludzie, którzy widzieli wjeżdzającego Jezusa na osiołku urywali duże liście palm słali je przed nim i oddawali cześć wołając "Hosanna Synowi Dawidowemu! Błogosławiony, który idzie w imię Pańskie...". W tym dniu jest także czytane Misterium Jezusa. Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień – czas przygotowania się wiernych do Misterium Męki Pańskiej, śmierci i zmartwychwstania.

13:01, belchatow.scj.mi , Aktualności
Link Dodaj komentarz »
piątek, 14 marca 2008
Sercański Dzień Modlitw o Powołania

Dzisiaj w Kościele obchodzimy Sercański Dzień Modlitw o Powołania. Zbiega się także jeszcze jedno święto dla Księży Najświętszego Serca Jezusowego ale i dla nas samych, a mianowicie dzień urodzin założyciela Księży Sercanów ojca Jana Leona Dehona. Nie będę przybliżał biografii o. Leona ponieważ jest ona już na blogu w kategorii Notki. Chciałbym się bardziej wgłębić w temat powołania. Zacznę od słów, których użyła bliska mi osoba mówiąc o powołaniu: "odkrycie Bożego marzenia o nas samych jest jednym z najważniejszych momentów w naszym życiu". Każdy odkrywa swoje powołanie dość długo. Ja szczerze mówiąc czuł bym się bardzo szczęśliwy gdybym wiedział jaką drogą mam kroczyć. Z jednej strony chciałbym wiedzieć już i "szlifować'' powołanie aby być gotowym, a z drugiej to już bym się nie mógł doczekać kiedy to nastąpi, kiedy się wypełni wola Jezusa. Jeśli chodzi o odkrycie naszej drogi życiowej, można ją odkryć poprzez modlitwę. Poprzez modlitwę można wszystko, można także odkryć co nam zapisał Bóg, lecz odkryjemy tylko wtedy gdy modlitwa będzie płynęła prosto z głębi serca. Starajmy się aby modlić się sercem. Nie zmarnujmy tego dnia, bo może właśnie dziś nastąpi dzień odkrycia, dzień kiedy będziemy pewni, że to właśnie tą drogą chcemy kroczyć.

Odnajdujecie swoje powołanie w białym kawałku chleba, które stało się ciałem Jezusa.

07:58, belchatow.scj.mi , Aktualności
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 11 marca 2008
Postanowienie

Wielki Post zbliża się ku końcowi. Na pewno niektórym z was wydaje się, że niezbyt dobrze przeżyli czas, który powinien być taką "przystanią", która jednocześnie zatrzymuje i pozwala iść do przodu. Zatrzymuje, aby zastanowić się nad sobą, nad życiem, a zarazem pozwala iść cały czas i kroczyć choć trudną kamienistą ścieżką "to jednak warto na niej życie poświęcić". Ostatnie kilka słów zdania są z pieśni o ojcu Janie Leonie Dehonie, którego wspominamy 14 marca w dniu jego urodzin. Lecz o nim samym wspomnę w notce za kilka dni:) Wracając do postanowienia. Przez te kilka dni jeszcze możesz odmienić swoje życie. Nie musi to być postanowienie typu nieoglądanie telewizji. Pomoc sąsiadce czy jaka kolwiek bezinteresowna pomoc jakiejś osobie to też forma postanowienia. W postanowieniu wielkopostnym chodzi o to aby to co sobie postanowimy wykonywać przez cały rok. Nie jest jeszcze za późno! 

22:59, belchatow.scj.mi , Aktualności
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 14 lutego 2008
Wielki Post

Jest to okres 40 dni przygotowywania się na Uroczystość Zmartwychwstania Chrystusa. Jezus oddał za nasze grzechy życie, aby wywyższyć swojego Ojca. Przez te wszystkie dni, zazwyczaj odmawiamy sobie czegoś, by jeszcze lepiej przygotować się na Triduum Paschalne. Zwyczajem już jest, że w naszym kościele odprawiane są Drogi Krzyżowe. Dla dzieci o godzinie 16.30, a dla młodzieży i dorosłych o 17.30. Wsłuchując się w poszczególne stacje możemy tylko wyobrazić sobie jak ciężko musiało być Jezusowi, że aż trzy razy upadł, lecz za każdym razem się podniósł,  bo nas kocha. Przez te wszystkie dni Wielkiego Postu, zastanówmy sie nad swoim własnym życiem czy właściwie kroczymy za Chrystusem, a może zboczyliśmy z jego ścieżek i tułamy się po bezdrożach?

19:39, belchatow.scj.mi , Aktualności
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2


Tyle teraz jest tu osób:


Admin:
Kymyl:GG: 7366545


Blogers.pl